Goditet me veturë vajza nga Bujanoci në fshatin Rogoçic (Foto)

1

E plotsuar ( 19:46 ) – Sipas informacioneve të para të dëshmitarit okular në vendin e ngjarjes që kishte qen prezent gjat aksidentit ka thën për portalin Bujanoci.Net se vajza e cila ishte aksidentuar ishte shtyer nga makina rreth 20 metëra, dhe menjëher ishte dërguar në shtëpin e shëndetit në fshatin Rogoçic pastaj shtëpija e shëndetit me urgjenc kishte dërguar vajzën për në spitalin e Gjilanit ndërsa spitali i regjionit të Gjilanit kishte dhën udhzim për ta dërguar me urgjenc për në Qendrën klinike universitare të Kosovës në Prishtinë, pasi që gjendja e vajzës ishte e rëndë.

Fotografia e veturës së Aksidentuar

Fotografia e veturës së Aksidentuar

Fotografia e shtyllës së largpërquesit që është goditur nga automjeti

Fotografia e shtyllës së largpërquesit që është goditur nga automjeti

Sot në orët e pasditës në fshatin Roganë lagjëja Katushnicë komuna e Kamenicës, një vetur e ka shkelur një vajz (10 vjeqare) nga Bujanoci e cila sipas burimeve të BujanociNet është në rrezikë për jetë.

Fotografi e aksidentit nga Largësia.

Fotografi e aksidentit nga Largësia.

 

Aksidenti ka ndodhur kur ngasësi i automjetit alfa rome personi me iniciale R.B, duke tentuar që ti ikë aksidentit dhe ti shmanget përplasjes drejtpërdrejt me vajzën ka goditur shtyllën elektrike por njëkohësisht edhe vajzën, e cila kishte shkuar në vizitë tek dajtë, në Katushnicë. Vajza është nga Bujanoci dhe dëshmitarët okularë kanë njoftuar se vajza është nga Bujanoci. Policia e Kosovës menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

1 Koment

  1. 20 mi ero duhet me denu e tane net ike tane net ti grahe vetures ma shpejt

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »