Ushtria serbe dhe kryqi i kuq kontrollime mjeksore në Tërnocin e madhë

0

Kryqi i kuq në Bujanoc dhe pjestarët e brigadës së 4 të Ushtrisë serbe nga Vranja kanë realizuar aksionin e dytë me radhë “Mjeku ushtarak në fshat”.

Aksioni shëndetsor është realizuar në fshatin Tërnoc i madh, komuna e Bujanocit.

Aktiviteti është i përbërë nga kontrollimet mjeksore tek banorët në fshatrat e thella dhe të largëta që ka për qëllim këshila dhe kontrollime të banorëve.

Ky aksion është zhvilluar në klasën e shkollës “Muharrem Kadriu” dhe bashkësinë lokale të Tërrnocit të madh.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »