Ushqimet që duhet të shmangni për të mos pasur bark të fryrë

0

Ushqimet e para që duhen evituar për të mos pasur bark të fryrë, janë ato me yndyrë, të skuqurat, ushqimet me maja si buka dhe pica, por edhe makaronat dhe orizi. Gjithashtu duhen konsumuar sa më rrallë patatet dhe bishtajat pasi stimulojnë fryrjen e barkut.

barki-Nuk duhet të pini as pije me gaz dhe me shqer, pasi shkaktojnë fryrje në zonën rreth belit.

-Dietat drastike duhen evituar se ndonëse mund të humbni pesë lehtësisht, pas kësaj do të rifitoni sërish kile dhe fryrje të barkut sapo të rifilloni ngrënien normale.

-Alkooli është një nga armiqtë kryesorë të barkut pasi përmban shumë kalori. Kjo është edhe një prej arsyeve pse pjesa më e madhe e burrave kanë bark.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »