Urimi i kryetarit të KKSH, Jonuz Musliu, me rastin e Festës së Fitër Bajramit

0

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, i cili njëherit është edhe kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit, me rastin e festës së Fitër Bajramit, ua uron të gjithë qytetarëve të besimit islam, Festën e Fitër Bajramit.

Mesazhi i liderit nacional të shqiptarëve të Luginës, Jonuz Musliu, del nga dëshira, që festa e Fitër Bajramit, që në popull njihet si Bajrami i Madh, t’i gjejë shqiptarët të bashkuar, në gëzimet familjare dhe në lutjet drejtuar Zotit, për pranimin e agjërimit.

“Duke shpresuar, që kjo festë t’ju gjejë të lumtur, u urojmë që në familjet Tuaja të mbretëroj paqa, begatia, mirësia, toleranca, solidariteti dhe shëndeti”, thuhet në Urimin e kryetarit të Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »