Urim i Alternativës për Nryshim në Bujanoc me rastin e Kurban Bajramit

0

Urojmë që në këtë festë të sakrificës dhe devotshmërisë në radhë të parë të mbretërojë paqja dhe solidariteti midis besimtarëve, të shtohet humanizmi mes nesh dhe raportet tona farefisnore e shoqërore të jenë më të ngrohta.
Lusim Zotin që të gjithë atyre që i’a kanë mësyer vendeve të shenjëta t’ia pranojë kryerjen e Haxhit si dhe gjithë vëllezërve dhe motrave tona therjen e kurbanëve.
Me shpresë se Allahu i lartësuar të na bekojë dhe mëshirojë në këto ditë të shënuara të fesë sonë, me fat Kurban Bajramin!

APN – Bujanoc
Koordinatori, Arbër Pajaziti

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »