Ulqin: Shtetasja serbe e konvertohet në myslimane

0
Dje në hapësirat e Mexhlisit të Bashkësisë islame në Ulqin shtetasja nga Serbia pranoi fenë islame.
serbe_1437634269-4312385
Para krye-imamit të Ulqinit mr. Ali ef. Bardhi dhe para dëshmitarëve Suad ef. Ukoshata dhe Mirsad ef. Muçaj, shtetasja nga qyteti Pozharevac i Serbisë Ivana Drenovac pranoi islamin dhe zgjodhi emrin Edina.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »