UEFA me rregulla të reja për shortin e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve
15:02 | 12 Shkurt 2019

aza e 1/8-ës së finales në Ligën e Kampionëve fillon sonte dhe disa nga klubet më të mëdha të Evropës janë pjesë e kësaj gare.

16 klube u kualifikuan nga faza e grupeve dhe ky numër do të ulet së shpejti në tetë, pasi që ndeshjet e fundit të kësaj faze do të zhvillohen gjatë muajit shkurt dhe mars.

Real Madridi synon ta shkruajë edhe një herë historinë, duke e fituar titullin e Ligës së Kampionëve për të katërtën sezon radhazi, përderisa klube si Barcelona, Juventusi, Manchester Unitedi dhe Juventusi janë duke tentuar t’i japin fund dominimit të madrilenëve.

Lexoni më shumë rreth shortit të çerekfinaleve

The post UEFA me rregulla të reja për shortin e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Kejvina Kthella