UEFA jep arsyet e dënimit të Shqipërisë

0

UEFA jep arsyet e dënimit të Shqipërisë

Më në fund ka mbërritur në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit vendimi i shumëpritur i zbadhur i Komisionit të Disiplinës në UEFA, në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit Serbi- Shqipëri.

Ky vendim tashmë i arsyetuar ende nuk bëhet publik nga drejtuesit e FSHF-së, por mësohet se ajo është 11 faqe. Edhe pse mbahet sekret dhe nuk jepet asnjë informacion nga FSHF-ja, Top Channel ka arritur të mësojë se refuzimi i lojtarëve tanë për të vazhduar ndeshjes pas dhunës së ushtruar nga tifozët serbë, të cilët u futën në fushë, është cilësuar si shkaku i humbjes në tavolinë.

Përsa i përket gjobës 100 mijë euroshe, mësohet se është vendosur për shkak të dronit me banerin që trazoi situatën në stadiumin e Beogradit. Tashmë, Federata Shqiptare e Futbollit i ka të gjitha të drejtat të ankimojë këtë vendim në Komisionin e Apelit në UEFA, madje edhe nëse nga ajo nuk del ajo që presim, pra fitorja në tavolinë për kombëtaren shqiptare, atëherë çështja do të kalojë në Këshillin e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. /TCH/TElegrafi/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »