U realizua me sukses turniri tradicional i boksit “Tërnoci 2017”

0

U realizua me sukses turniri tradicional i boksit “Tërnoci 2017”. Përveç vendasëve, pjesmarrës ishin edhe garues nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia.

Boksierët e Klubit të boksit “Tërnoci” arritën rezultate të shkëlqyeshme, Flakrim Imeri nga klubi i boksit “Tërnoci” shpallet me perspektivi, me tekniku Alban Bermeta,me ferplay Arbër Imeri, qifti me luftarak Marko Angjelo Hasanaj- Petar Stoshiq, kurse bokseri me i rrespektuari Darko Stankoviç.

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi u nderua me mirënjohje për përkrahjen e dhënë në kët turnir madhështor./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »