Twitter përdor strategji të re kundër përdoruesve agresivë

0

Kompania njoftoi se në të ardhmen, postimet në Twitter me fyerje ose ngacmim do të bllokohet.

Tweets-at e përdoruesve të ngarkuar negativisht janë shtyrë më thellë në rezultatet e kërkimit dhe bisedat, shpjegoi shërbimin e mesazhit të shkurtër të martën.

Në testet fillestare, numri i postimeve të Twitter për kërkime ka rënë për katër për qind dhe në bisedat për tetë për qind, tha ai. Twitter – dhe platforma të tjera online – ka kohë që Twitter akuzohet se nuk bën mjaftueshëm për fyerje, ngacmim dhe urrejtje.

Dhe duke marrë parasysh këto kërkesa nga përdoruesit e saj, tashmë Twitter duket se do të lëviz më shumë në këtë drejtim duke mos lejuar që Twitter të kthehet në një rrjet social ku shpërndahet dhuna dhe urrejtja.

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »