Turqia kërcënon se do t’i bllokojë sërish rrjetet sociale, Facebook dhe Twitter

0

Autoritetet turke kanë paralajmëruar se do të bllokojnë sërish disa materiale në Twitter dhe Facebook.
TurkeyKjo është bërë pasiqë disa faqe në internet, sërish kanë publikuar materiale që tani besohet se i takojnë inteligjencës turke, raporton The Telegraph.

Një numër dokumentesh kanë rrjedhur online më 13 janar. Ato kishin të bënin kryesisht me inteligjencën turke. Shpërndarja e tyre edhe nëpër rrjetet sociale, tani ka shtyrë autoritetet turke që sërish të kërcënojnë me bllokomin e Twitter dhe Facebook.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »