Turqia financon syneti falas në Luginë të Preshevës

0

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegje përmes një njoftimi bënë të ditur se po organizon syneti falas në Luginë të Preshevës falë donacioni nga Turqia.

Ky është njoftimi i plotë:

Të nderuar qytetarë të Luginës së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjes ju njoftojm se Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë është përfituese e një projekti nga Komona e Bursës – Turqisë për bërjen Sunet të fëmijëve pa pagesë.

Ky projekt do të filloj të realizohet mbas muajit të shenjtë të Ramazanit, gjegjësisht në javët e para të muajit Korrik 2017 Afati i paraqitjes vazhdon deri më 30.06.2017, Kërkohet: – Emri dhe mbiemri i fëmiut, -Emri i Prindit – Data e lindjes, – Numri personal.

Ju mund të lajmëroheni për çdo informat në këtë numër të telefonit. Tel; 063 710 9943 Preshevë Tel; 063 1825 111 Bujanoc.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »