Turqi: Humb jetën i riu Berat Faruk Turker me prejardhje nga Bujanoci
14:50 | 27 Tetor 2017
Në një aksident me makinë në Turqi  ka humbur jetën Berat Faruk Turker  nipi i Seba Turker    me prejardhje nga Bujanoci por që jetojnë dhe veprojnë në Turqi, raporton Lugina Press. Berat Turker ishte një pilot i ri shqiptar drejtonte Formulën në Turqi. Varrimi i të riut Berat  Faruk Turker 21 vjeçar bëhet nesër në Istambull me namzin e drekës. Portali informativ Lugina Press i shpreh ngushëllimet me të sinqerta familjes Turker për vdekjen e të birit të tyre./Lugina Press/

Alesia Bami