Trotuari bllokohet nga tregëtarët, inspektoriati qytetarëve duroni dhe 10 ditë

0

tregu

Qytetarët e komunës së Bujanocit kan dërguar kritika për inspektoriatin të cilët po lejojn që në sy të tyre që tregu të shfrytëzohet nga tregëtaret.

Për deri sa një gjë e tillë nuk lejohet me rregullore, pasi që trotuaret rregullohen për të kaluar qytetarët duke mos e rrezikuar jetën e tyre nga veturat që kalojn në qytetin e Bujanocit, por një gjë e tillë qytetarëve të komunës së Bujanocit po ju mohohet nga tregëtaret që kan pushtuar trotuarin duke plasuar produktet e tyre në trotuar për të i reklamuar.

Në adresën e portalit BujanociNet po vien kritika të vazhdueshme ndaj këtyre tregëtareve të pa ligjeshem që kan pushtuar trotuarin duke i rrezikuar qytetarët që të kalojn në rrugën e automjeteve.

Qytetari i cili dëshiron të mbetet anonim dhe ka shkruar në adresen tonë është ankuar se i ka raportuar këtë rast në inspektoriat por inspektoriati ju është përgjigjur që duroni edhe 10 ditë, ai tani si adresë te veteme për ankesë ka par adresen e portalit ton./BujanociNet/

tregu tregu1 tregu2

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »