Trinjakeve ju digjet lëkura nga zjarri, por pas 20 viteve nuk do të dalloni se jan djegur (Video)

0

Jordan, Chandra dhe Trae nuk ju kanë ikur kurrë syve të njerëzve. Ato sot janë shumë të bukura, por kjo nuk është arsyeja që i kanë shikuar të tjerët.

Kur ato ishin vetëm 17 muajshe, në shtator të vitit 1988, shtëpia e tyre në Teksas u dogj, transmeton lajmi.net

Babai i tyre, Scott, arriti t’i shpëtojë tri vajzat duke i vendosur jashtë shtëpisë përmes dritares, ndërkaq nëna e tyre kishte qenë në dhomën tjetër dhe kur u shpëtua kishte qenë në gjendje shumë të rëndë.

Vajzat u djegën në fytyrë, duar dhe pjesë tjera të trupit.

KLIKO NË LINKUN PËR TË PARË VIDEOT NË YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=OZluxYfL4ho

Nëna e vajzave kishte qenë vetëm 27 vjeç kur vdiq. Babai qëndronte i droguar dhe kur vajzat mbushën 16 vjeç, vdiq.

Vajzat ishin mbështetje për njëra tjetrën dhe më vonë vendosën që të provonin mjekimin me laser në lëkurën e tyre.

Ky mjekim shkoi për mrekulli.

Tani tri motrat përcjellin eksperiencën e tyre dhe kanë hapur fondacionin e shpresës për të djegurit nga zjarri.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »