Trimnor Veseli “TRIMI” nga Konçuli i vetëmi Shqiptarë në Nationalmannschaft U10 Kombëtaren Zvicrane (Foto)

0

Trimnor Veseli 9 vjeçari nga Konçuli i cili jeton me familjen e tij në Hagendorf Zvicër, Trimi karrierën e futbollit e ka filluar me shum sukses i cili ka filluar të luaj për ligat lokale të Zvicëres qysh në moshën 5 vjeqare.


Trimnor Veseli karrierën e tij e fillu në moshën 5 vjeqare për klubin FC H(a)gendorf, ndërsa në moshën 7 vjeqarei Trimi vazhdoj të konsierohet i suksesëshem për të luajtur me ekipin e të 10 vjeqarëve pasi që ekipi ka vërejtur se Trimnori me shumë sukses është duke krijuar karrierën e tij në futboll, pasi që ai ka filluar të luaj me ekipin e FC Olten të moshave 10 vjeqare edhe pse Trimnori nuk ka më shum është më shum se 7 vjeqarë por suksesi i tij ka treguar se ai mund të luaj edhe me moshat më të rritura se mosha aktuale e Trimnorit.


Ndërsa Trimi ka vazhduar karrierën e tij edhe në akademin e futbollit zvicran në “Just Academy Basel”, ku personat të cilët ushtrojn detyrat e tyre për të dalluar talentët e vegjël të futbollit kan përzgjedhur Trimin si lojtarë i dalluar. Trimi ka qenë pjesmarrës edhe në kampet e klubeve të njohura të futbollit siç janë FC Basel dhe FC Arau, ndërsa hapat e suksesit i ka arritur nga shkolla e futbollit në Zvicër e cila menagjohet nga Ardian Shaqiri, vëllau i Xherdan Shaqirit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »