Treni sërish i merr jetën dy afganëve

0
Treni sërish i merr jetën dy afganëve

Dy emigrantë afgan kanë humbur jetën pasi që u përplasën nga një tren transportues në hekurudhën Shkup – Gjevgjeli në afërsi të lokalitetit Jarovicë.

Policia theksoi se dy viktimat janë goditur nga treni derisa po lëviznin në hekurudhë dhe se ata nuk kanë hetuar trenin që po lëvizte me shpejtësi të madhe.

Viktimat janë një burrë i moshës rreth 30 vjeç dhe fëmija i tij i moshës së mitur. MPB theksoi se viktimat kanë ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Disa ditë më parë dy sirian në të njejtën mënyrë humbën jetën, kur paprimtas u përplasën nga treni në afërsi të qytetit të Velesit. (INA)

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »