Tre termete e kanë goditur sot në mbrëmje Serbinë

0

Një termet është ndjerë në Podujevë, në Mitrovicë, Prishtinë dhe Pejë.

termeti-n-euml-serbi-ndjehet-n-euml-kosov-euml-foto_hd

Epiqendra ishte në Serbi, në magnitudë prej 4.3 të ballë të shkallës Richterit. Sipas Institutit sizmik të Serbisë, tërmeti ka ndodhur në orën 22 e 49 minuta, kurse epiqendra e tij ka qenë 74 kilometra në veri të Prishtinës dhe 22 kilometra në veri të Leposaviqit. Sipas Institutit sizmik të Serbisë në epiqendër, gjegjesisht ne Kopaonik termeti ka patur fuqinë 6 shkalle MCS./ BujanociNet/

epimap ttttttttttttt

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »