Trajneri i Marseilles shokon të gjithë, ky është ‘fajtori’ për humbjen ndaj Atletico Madridit

0

Trajneri i Olympique Marseille, Rudi Garcia ka analizuar humbjen e skuadrës së tij nga Atletico Madrid me rezultat 3-0 në finalen e Europa League.

Ai u ankua se dëmtimi i yllit Dimitri Payet bëri që skuadra e tij të humb inspirimin në fushën e lojës.

“Dëmtimi i Payet luajti rol vendimtar”, deklaroi Garcia.

“Por, mes nesh dhe Atleticos nuk ka krahasim sa i përket përvojës, ne jemi të rinj dhe sonte kemi mësuar diçka. Jam prapë i kënaqur nga ky rrugëtim, do të provojmë edhe vitin tjetër”, u shpreh ai.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »