Tragjedi pas tragjedie: I ati i pilotit, javën e kaluar kishte humbur edhe djalin e dytë

0

Tragjedi pas tragjedie: I ati i pilotit, javën e kaluar kishte humbur edhe djalin e dytë

Babi i kapitenit Iriyanta, i tha televizionit britanik BBC se vetëm disa ditë para kësaj tragjedie të tmerrshme, djali i tij i dytë ndërroi jetë nga diabeti. Gjithashtu, ai pranoi se kjo ishte hera e fundit që e pa Iriyantan.

Kujtojmë, Indonezia ka ndalur deri sot në mëngjes kërkimet rreth aeroplanit të kompanisë ajrore, AirAsia, i cili me 162 pasagjerë dhe ekuipazh në një fluturim nga Surabaya në Singapor, të dielën u zhduk nga radari. Shkaku i motit të keq pilotët kishin kërkuar të ndryshojnë kursin e udhëtimit, transmeton Telegrafi. Më shumë se njëqind të afërm të pasagjerëve të zhdukur janë mbledhur para kompanisë Air Asia, duke shpresuar se do të marrin lajme të mira rreth familjarëve të tyre. /Telegrafi/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »