Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: Jam nga Interpoli

0

Kur kapesh me presh në duar mund të shpikësh çdo lloj gjëje për t’u shfajësuar, por imagjinata e këtij shqiptari i ka kaluar edhe fantazitë e regjizorëve hollivudianë.

foto
Trafikanti i drogës Klisman Sykaj është arrestuar nga policia britanike por në momentin e arrestimit u ka thënë se është një agjent i Interpolit i infiltruar, shkruan Mapo.al

Ai u kap me një sasi të konsiderueshme kokaine në Nottinghem por mohoi të merrej me trafik droge.

Në seancën dëgjimore në gjykatë ai ripërsëriti se është rekrutuar nga Interpoli për të hetuar trafikun e drogës.

Sykaj në momentin e arrestimit kishte kokainë, dy mijë paundë në portofol dhe dy celularë.

Pas kontrollove në apartamentin e tij ata gjetën 213 gramë kokainë në qese plastike, gati për t’u shitur.

“Ai fillimisht tha se punonte për Interpolin shqiptar dhe kishte nisur një hetim në Britaninë e Madhe, por më pas tha se ishte një gënjeshtër e shpikur për momentin”, tha një prej policëve që asistoi në arrestim.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »