Tottenhem nuk heq dorë, ofron 25 mln euro për Shaqirin

0

shaquiri_9

Mesa duket e ardhmja e sulmuesit Shqiptar të Bayernit, Xherdan Shaqirit vazhdon të mbetet e paqartë. Futbollisti i cili aktivizohet me përfaqësuesen e Zvicrës nuk është aspak i lumtur me aktivizimin e tij të pakët te Bayern Munich, dhe në janar mund të largohet përfundimisht.

Përveç Liverpoolit dhe disa ofertave nga Seria A, interesim për Shqiptarin ka shfaqur edhe Tottenham Hotspur. Sipas “fichajes”, klubi anglez është i gatshm t’i ofrojë Bayernit plot 25 milion euro për mesfushorin.

Trajneri i “The Sprus” Pochettino, është në kërkim të një lojtari që luan në sulm dhe Shaqiri mund të ishte alternativa e duhur.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »