Torte mozaiku
11:48 | 21 Nentor 2018
Përbërësit 2 biskota petit beuro 1 gotë çaji sheqer pluhur 1,5 gotë çaji qumësht 1 gotë çaji lajthia 2 lugë kakao 50 gr gjalpë

Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe i përzieni.

Biskotat i thejmë në copa të vogla, ia shtojmë përzierjës së bashku me lajthisë.

E shtrijmë foljën streç dhe e gjithë përzierjën e vendosim në folje, e mbyllim mirë foljën dhe e vëmë në frigorifer për ngrirje rreth 2 orë.

E marrim nga frigoriferi tortën dhe përmbi ia derdhim çokollatën e shkrirë.

Kejvina Kthella