Toka mund të goditet nga një asteroid në vitin 2017

0

Një asteroid i madhësisë së Statujës së Lirisë është në kurs të njëjtë me Tokën dhe sipas shkencëtarëve mund ta godasë Tokën në vitin 2017.

toka-mund-t-euml-goditet-nga-nj-euml-asteroid-n-euml-vitin-2017_hd

Nëse ai e godet Tokën, pritet të shkaktojë dëme të mëdha, ngase është i një madhësie të konsiderueshme.

Asteroidi i quajtur 2012 TC4 do të shkaktonte shumë më shumë probleme se ai që eksplodoi në Tokë në shkurt të vitit 2013 në Rusi.

Por, Detlef Koschny nga Agjencia Evropiane e Hapësirës, tha se gjasat që ai të godet Tokën janë megjithatë një në një milion.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »