Tmerrohen milanistët! Ja kush po e zëvendëson Kessie

0

AC Milan tashmë po planifikon të bëjnë disa ndryshime, pasi rossonerët duhet të forcojnë ekipin e tyre për t’u rikthyer në krye të futbollit italian në fund të futbollit, transmeton ORAinfo.

Sipas një raporti të Tuttosport një nga prioritetet e Milanit është të nënshkruajë një mesfushor të ri i cili mund të zëvendësojë Franck Kessié. Ylli i Bregut të Fildishtë, në fakt, do të luajë ndeshjen e 53-të të sezonit sot dhe AC Milan beson se ai ka nevojë për një mbështetje për fushatën e ardhshme.

Futbollisti i Sasuolo, Alfon Duncan mund të jetë përgjigja e nevojave të Milanit. Gazetat me bazë në Torino pretendojnë se AC Milan ka hapur bisedime për ta nënshkruar atë, ndërsa shefat e gjigantëve të Serie A takuan drejtuesin e futbollit Sassuolo, Giovanni Carnevali në Mian, të mërkurën e kaluar.

Rossonerët janë gjithashtu të interesuar për Politano dhe Berardi dhe Sassuolo i kanë thënë AC Milan se ata do të kenë nevojë të paktën € 20 milion për të nënshkruar Duncan në verë./ORAinfo/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »