Tifozët Kuq e zi nga Presheva drejt Elbasan Arena
09:59 | 28 Mars 2015

Tifozët Kuq e zi nga Presheva morën rrugën drejt Elbasan Arena duke i paralajmruar lojtarët për përkrahje të zjarrët. tifozat kuq e zi Preshevarët të bashkuar me tifozat kuq e zi nga e gjith trevat Shqiptare dot të përkrahin ekipin e kombëtarës Shqiptare ku dot ndeshet nesër me Armenin, ndërsa tifozët Shqiptarë kishin marrur informacione se tifozët Armenian kishin në mendje për djegëjen e flamurit kombëtar por që ma von është hedhur posht kjo deklarat nga tifozët Armenian, Kapiteni Roman Berezovski nga kombëtarja Armeniane para pak kohë ka dalur me një deklarat duke thën se e njohim mirë skuadrën Kuq e zi e kujtojm mir humbjën në miqësore, por ajo ishte vetëm miqësore dhe kishim të lënduar lojtarin Mkhitarjan dhe tani kemi ardhur për të marrur pikë në Shqipëri. Ndërsa nga ana tjetër trajneri i kombëtares Shqiptare tani më edhe shtetas Shqiptarë e ka shum të vështir ket loje pasi që disa nga lojtarët e njohur nuk dot mund të marrin pjesë Mërgim Mavraj është i lënduar ndërsa, Arlind Ajeti dhe Naser Alji nuk kanë marrë ende lejen nga FIFA për t'u aktivizuar me Kombëtaren shqiptare, pasi më parë kanë luajtur me Fanelën zvicrëane. Por trajneri Shqiptarë ka në mend të luaj me formacionin në portë i padiskutueshëm është Etrit Berisha, ndërsa mbrojtja do të jetë mes Hysajt, Agolli në krahë, Cana në qendër së bashku me Currin ndonëse mund të luajnë në vend të tij njëri nga Lila-Xhaka. Në mesfushë do të mbetet jashtë top shënuesi më i mirë i kampionatit zviceran, Shkëlzen Gashi dhe talenti i madh Herolind Shala. Treshja e mesfushorëve përbëhet nga Abrashi, Kukeli dhe Memushaj i cili ende nuk është dëshmuar në Kombëtare, ndërsa nga krahët janë Ermir Lenjani dhe Taulant Xhaka, por ky i fundit nëse aktivizohet në qendër të mbrojtjes atëherë vendin e tij do ta zë njëri nga Roshi-Lila. Sulmi kësaj radhe do t’i besohet sulmuesi të fuqishëm Sokol Cikalleshi dhe Balaj, Salihi dhe Sadiku do të presin rastin./BujanociNet/
Aurela Hoxha