Tifozët e Beshiktash-it nga Prizreni, drejt Beogradit: Me vete edhe flamurin e Kosovës (Foto/Video)

0

Tifozët e Beshiktash-it nga Prizreni, drejt Beogradit: Me vete edhe flamurin e Kosovës (Foto/Video)

Mediat në Serbi kanë vënë alarmin. Në ndeshjen e futbollit që do të luhet ndërmjet Partizanit të Beogradit dhe Beshiktashit të Turqisë, sipas tyre do të jenë të pranishëm edhe tifozë të Beshiktash-it nga Prizreni.

“Problemi më i madh para ndeshjes dhe gjatë saj është fakti se në stadium dhe për rreth tij do të jenë të pranishëm rreth 1000 tifozë turq. Por gjithashtu në ekspeditën e bardhë e zinjve të Turqisë do të jenë të pranishëm edhe disa turq nga Prizreni, ku ekziston një grup i organizuar i tifozëve të quajtur ‘Kartal’. Biletat tanimë janë në duart e tyre”, shkruajnë mediat serbe, transmeton Telegrafi. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »