Tifozat Kuq e Zi bojkotojnë Kombëtaren: Kthehemi kur të largohen kallashnikovët
14:12 | 28 Mars 2017
Grupimi më i madh i tifozëve të Kombëtares shqiptare të futbollit, “Tifozat Kuq e Zi”, kanë konfirmuar sot bojkotin e tyre të plotë të ndeshjeve të kuqezinjve në Shqipëri për sa kohë që nuk respektohen kërkesat e tyre. Tifozët pretendojnë se u janë shkelur të drejtat në stadiumet shqiptare dhe nuk duan që policia shqiptare të vazhdojë të qëndrojë mes tyre. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ata kanë bërë të ditur këtë qëndrim, ndonëse nuk do të rrinë larg Kombëtares, pasi kanë konfirmuar se do të ndjekin të grumbulluar pranë stadiumit “Elbasan Arena” ndeshjen ndaj Bosnjë-Hercegovinës. Ata gjenden në ambientet rreth stadiumit duke festuar për kombëatren shqiptare. Tifozat Kuq e Zi janë grupimi më i madh i tifozëve të Kombëetares dhe me Plisat dhe Illyrian Elite nuk mungojnë në asnjë ndeshje.

Kristin Prengaj