Themelohet klubi ekonomik në Bujanoc, deputeti Nenad Mitroviq inicoi procesin

0

Aseti ekonomik që e përbëjnë 8 biznese lokale është transformuar në klub ekonomik pas takimit që ka inicuar deputeti popullor, Nenad Mitroviq.

Gjatë ditës së sotme është mbajtur takimi mes palëve dhe Mitroviq paralajmëroi se hapi i ardhshëm do të jetë identifikimi i problemeve deri në mbledhjen e ardhshme, ka shkruar portali serbë “bujanovacke”.

“Në bazë të kësaj do të përcaktojmë prioritetet të cilat do t’i prezantojmë organeve të caktuara shtetërore”, citoi Mitroviq.

Ai u shpreh se ky klub nuk ka karakter politik por ekonomik dhe se është vetëm iniciator i një subjekti ekonomik që ka të punësuar afro 600 veta.

Nga ana tjetër, vetëqeverisja lokale punëson 507 punëtorë dhe unë pres seriozitet dhe mirëkuptim nga kryetari i komunës të Bujanocit, Shaipa Kamberia, për problemet e biznesmenëve që janë të përbashkët për serbët dhe shqiptarët, theksoi Mitroviq./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »