Tërmeti i Malit të Zi, lëkund edhe Tiranën

0

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë i shkallës rihter, ka lëkundur Malin e Zi dhe është ndjerë në veri të Shqipërisë deri në Tiranë.

t-euml-rmeti-i-malit-t-euml-zi-l-euml-kund-edhe-tiran-euml-n_hd

Epiqendra ka qenë rreth 15 kilometra nga Podgorica dhe lëkundjet kanë zgjatur për pak sekonda.

Deri tani, autoritetet malazeze nuk kanë informuar për dëme në njerëz apo dëme materiale. /Lapsi.al/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »