Tentim vrasje te Kaolini në Karaqevë, arrestohet i dyshuari

0
POLICE KOSOVO
Policia e Kosovës është njoftuar për një rast gjuajtje me armë në fshatin Karaqevë e Ulët në Kamenicë afër restorantit “Kaolini” ku pas një mosmarrëveshje me fqiun e tij
viktima shqiptar i cili ishte duke hedhur disa mbeturina afër pronës së tij (afër një prroi), në drejtim të tij kishte shkrepur me armë zjarri.
Sipas policisë i dyshimti po ashtu shqiptar shtetas i Kosovës, (dyshohet 6 herë) Revole TT, modeli M-57 ,e kalibrit 7.62 mm e prodhimit jugosllav (arma është e konfiskuar) nga policia e Kosovës dhe i dyshimti është arrestuar dhe intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Fatmirësisht të lënduar nuk ka me këtë rast. Me urdhër të prokurorit i dyshuari ndalohet pёr 48 orё. Rasti i referohet PTH njoftoj Ismet Hashani.

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »