Temperaturat në ditët në vazhdim do të jenë befasuese, shikoni para se të bëni plane
16:07 | 24 Qershor 2018
Të dielën në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 8C deri në 12C, e maksimalet nga 19C deri në 20C.

Do të fryejë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 3-13m/s. Shtypja atmosferike, do të rritet mbi vlera normale.

Samanta Karavella
S