Të shtëna në Tetovë, plagosen rëndë 6 persona
10:00 | 10 Prill 2015

(I Plotësuar) - Gjashtë të lënduar kanë kërkuar ndihmë në spitalin Klinik të Tetovës bëjnë të ditur për TetovaSot, tre të lënduarit janë transferuar në Shkup ku tre të tjerët po qëndrojnë në spitalin Klinik të Tetovës bëjnë të ditur për portalin TetovaSot nga Spitali. foto Nga MPB- Tetovë për portalin TetovaSot konfirmojnë plagosjen e prsonave por ende nuk dihen motivet që çuan deri te plagosja e të rinjëve. Të shtëna në Tetovë, plagosen rëndë 3 persona Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tetovë sonte rreth orës 22:00, ku një person i panjohur ka plagosur rëndë tre persona. Sipas informacioneve të para jozyrtare, siç mëson portali TetovaSot, një person i panjohur ka gjuajtur me armë në rrugën “Dervish Carra”, duke plagosur rëndë tre persona që ishin brenda kafe barit “BarCode”. Identiteti i të plagosurve nuk bëhet i ditur, por ata janë transferuar me urgjencë në Spitalin Klinik të Tetovës. Ekipet e policisë janë në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë hetimet e incidentit.
Edlira Rukaj