Tankset Serbe po zbarkojn drejt Luginës afër kufirit me Kosovën (Foto)
13:59 | 29 Nentor 2018
Banorët e fshatit Lluçan i kan dërguar redaksis të Bujanoci.Net pamje të zbarkimit të tankeve të forcave ushtarake Serbe, të cilët kan marë rrugën drejt Luginës, për të ju ofruar më afër kufirit të Kosovës.

Banorët e Luginës po ka ca kohë që në redaksin tonë po dërgojm pamje dhe reagime të ndryshme duke u shqetsuar me situatën politike të cilën po zhvillon Serbia, andaj këto pamje edhe më tepër po shqetsojn qytetarët duke ofruar armatimin e rëndë afër Luginës pran kufirit me Republikën e Kosovës./BujanociNet/

Kejvina Kthella