Sulmohen stacionet policore në Kumanovë dhe Tetovë

0

Në një interval kohorë prej një orësh janë sulmuar dy stacione policore në vend. Bëhet fjalë për stacionet policore në Kumanovë dhe Tetovë.

Policia_e_Maqedonis___864893802
Në Kumanovë jo-zyrtarisht mësojmë se stacioni policorë është sulmuar me bombë kashikara, megjithatë nuk ka informata për viktima në njerëz.
Edhe stacioni policor në Tetovë ka qenë cak i sulmit me bomba. Raportohet se bombat kanë shpërthyer brenda objektit të policisë. Gjithashtu raportohet se nuk ka viktima në njerëz, por se është shkaktuar vetëm dëm material. Nga policia as konfirmojnë e as demantojnë informacionet për sulmet ndaj stacioneve policore. Alsat-M

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »