Sulmohen sirianët në Kumanovë, policia arreston 20 vjeçarin

0

Në Parkun e qytetit në Kumanovë, dy persona kanë qenë të sulmuar fizikisht dhe plaçkitur nga një grup prej pesë personave. Personat e sulmuar M.A (25) dhe B.A (17), që të dy shtetas të Sirisë, përpos goditjeve që kanë marrë kanë ngelur edhe pa 500 euro dhe gardërobën e tyre.

auto-3gggg1432027471

Policia e Kumanovës ka arritur të ndaloj B.A (20) vjeçar si njëri nga të dyshuarit për sulmin fizik. Tek ai është gjetur ora e dorës, ndërsa policia po gjurmon edhe pas personave tjerë.

Emigrantët janë dërguar në Qendrën strehimore për të huaj në Shkup.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »