Sulm i ri në Turqi, vriten dy policë

0

Dy policë turq u vranë në një sulm në qytetin juglindor Çejlanpinar , raporton televizioni turk NTV , duke cituar guvernatorin në Sanlijurfi.

jhjpoihpohp[h

Deri te sulmi ka ardhur dy ditë pas sulmit vetëvrasës në afërsi të qytetit Suruç në të cilën janë vrarë 32 aktivistë prokurdë dhe janë plagosur më shumë se 100 njerëz, transmeton Reuters.

Autoritetet për sulmin vetëvrasës në Suruç ka akuzuar ISIS-in që lufton kundër forcave kurde.

Qeveria turke do të mbajë sot mbledhje në të cilën do të diskutohet për gjendjen e sigurisë sidomos afër kufirit.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »