Stoke City – Man City: Formacionet zyrtare, Shaqiri titullar
14:30 | 12 Mars 2018
Stoke City dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Liderët e Ligës Premier, Qytetarët, janë mysafirë të Potters në takimin e fundit të vlefshëm për javën e 30-të të kampionatit anglez.

Skuadra e Pep Guardiolas vjen nga një seri pozitive prej shtatë ndeshjeve pa humbje dhe me katër tri fitore radhazi në kampionat, kështu që objektivi i vetëm janë tri pikët.

Në anën tjetër, vendasit e Stoket kanë tri barazime radhazi dhe do të tentojnë befasinë ndaj Cityt në mënyrë që t’i shmanget pozitave që të rrëzojnë nga kategoria.

Guardiola ka vendosur të bëjë disa ndryshime në formacionin titullar, ndërsa trajneri i vendasve luan me më të mirët e mundshëm.

Stoke CityButland; Bauer, Zouma, M. Indi, Stafylidis; Badou, Cameron, Allen; Shaqiri, Jese, Choupo-Moting.

Man City: Ederson, Walker, Kompany, Otamendi, Zinchenko;Fernandinho, Silva, De Bruyne; Sterling, Sane, Jesus

/Telegrafi/ 

 

The post Stoke City – Man City: Formacionet zyrtare, Shaqiri titullar appeared first on Telegrafi.

Stoke City dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Liderët e Ligës Premier, Qytetarët, janë mysafirë të Potters në takimin e fundit të vlefshëm për javën e 30-të të kampionatit anglez. Skuadra e Pep Guardiolas vjen nga një seri pozitive prej shtatë ndeshjeve pa humbje dhe me […]

The post Stoke City – Man City: Formacionet zyrtare, Shaqiri titullar appeared first on Telegrafi.

Powered by WPeMatico

Kejvina Kthella
S