Stevanoviq: SNS nuk hyn në qeverisje në Bujanoc

0

SNS tani per tani nuk hyn ne qeverisje lokale në Bujanoc, ka thënë Dragan Stevanoviq, koordinator i SNS për jug të Serbisë.

“Nuk kemi biseduar për këtë temë, ka sqaruar Stevanoviq për Bujanovacke rreth spekulimeve që me instruksionet e Beogradit PVD e Shaip Kamberit dhe PD e Nagip Arifit me SNS do të bëjnë shumicën në Kuvendin komunal të Bujanocit pa LPD-në e Jonuz Musliut.

Stvanoviq nuk është përgjigjë në pyetjen se SNS nuk i intereson qeverisja lokale në Bujanoc.

SNS në Bujanoc ka 7 këshilltarë në Kuvendin kominal dhe janë në opozitë me PD e Nagip Arifit i cili ka 10 këshilltarë.

Qeverisja lokale në Bujanoc përbëhet nga PVD, Lista serbe, një përfaqsues rom dhe grupi qytetar Stojança Arsiq.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »