Sterling te City, QPR-ja fiton milionat

0

Raheem Sterling do të largohet nga Liverpooli, ndërsa e ardhmja e tij pritet të jetë në Manchester City.

sterling-te-city-qpr-ja-fiton-milionat_hd

Mediat angleze kanë shkruar se City aktualisht po udhëheq garën për të nënshkruar me talentin anglez.

 

Sipas ‘Metro’, ish-kampionët e Anglisë kanë ofruar 50 milionë euro për yllin anglez ofertë që duket e parefuzueshme.

 

Ndërkohë të gjitha ato para nuk do t’i marrë Liverpooli, pasi 20% e shumës do t’i takojnë skuadrës së QPR-së, ku Sterling mori hapat e parë në karrierë para se të transferohej te Lierpool.

 

Megjithatë në garë për talentin anglez mbeten edhe skuadra tjera të mëdha, si Arsenal, Chelsea, Bayern Munich dhe Real Madrid. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com