Stefanoviq: Ende nuk janë kushtet për gjendje të jashtëzakonshme nga emigrantët

0

Migrant

Ministri i punëve të brendshme i Serbisë Nebojsha Stefanoviq konsideron që ende nuk janë kushtet që të vendoset gjendje e jashtëzakonshme për shkak të numrit të madhe të emigrantëve, dhe se deri tani nuk ka pasë incidente të mëdha të sigurisë.

“Deri tani nuk ka pasë incidente të mëdha lidhur me emigrantët… ata njerëz shumë qetë deri tani po kalojnë nëpër Serbi dhe nuk shkaktojnë probleme” ka thënë Stefanoviq.

Ai ka thënë se problem janë kontrabanduesit duke thënë se që nga fillimi i vititi janë arretuar rreth 600 shtetas të Serbisë që merren me kontrabandim të njerëzve.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »