Stankoviq shpërndan qanta në Nesalc dhe Levosoj

0

Trupi Koordinues për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë disa vite me rradhë për fatosat nga këto komuna, edhe këtë vit shpërndan çanta dhe artikuj shkollor. Këto dhurata i kanë marrë 847 nxënës, prej të cilëve 383 në Bujanoc, 394 në Preshevë dhe 70 në Medvegjë.

Zoran Stankoviq, kryetar i Trupit Koordinues, në mënyrë solemne i ka dhuruar çantat dhe artikujt shkollor fatosave në Levosojë dhe Nasalcë.

Nxënësit e shkollave “Vuk Karaxhiq” dhe “Ali Bektashi” me këtë rast kanë përgaditur program të veçantë.

Stankoviq nxënësve u ka dëshiruar shëndet të mirë dhe sukses të shkëlqyeshëm.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »