Sot ka filluar rregullimi i parkut të qytetit në Bujanoc (Foto)

0

Qendra per avancimin e të rinjve dhe grave (QARG) në bashkëpunim me Komunën e Bujanocit ka filluar sot rregullimin e parkut të qytetit në Bujanoc.

Përgjat rregullimit të parkut, përveç luleve dhe gjelbrimit, do të rregullohet ndriçimi dhe do të vendosen ulëse të reja dhe lojëra të ndryshme për fëmijë.

Parku i qytetit do të kthehet në një ambient të përshtatshëm për qytetarët e Bujanocit, ky parkë i shërben edhe bashjetesës së komuniteteve, projekt i cili është parapar në kuadër të portalit Bujanoci.Net prandaj ne paraqesim këtë artikull në kuadër të projektit./BujanociNet/

 

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »