Sot dita e parë e verës dhe më e gjata e vitit

0

Sot është dita e parë e stinës së verës. Kjo është edhe dita më e gjatë e vitit

20150621121220624646

Në vendin tonë kjo ditë erdhi pas një nate me shi dhe mëngjesi të freskët, shkruan Koha.net. Ditë më parë temperaturat në Kosovë ishin pothuaj tropikale.

Vera në sferën veriore nisi në orën 7.04.

Në Prishtinë dielli sot lindi në orën 04:58 minuta, ndërsa perëndon në orën 20:17.

Dita sot do të zgjasë 15.36 orë dhe nga nesër nis të shkurtohet. Po ashtu nata ishte më e shkurta sivjet.

Vera do t’ia lë vendin stinës së vjeshtës më 22 shtator.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »