Skandaloze: Siriani dhunon një vajzë shqiptare 9 vjeçe në Gjermani (Foto)
09:58 | 20 Mars 2015

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Gissen të Gjermanisë, ku një banorë i Sirisë ka dhunuar një vajzë 9 vjeçare. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme në njërin nga kampet ku janë të vendosur rreth 4000 refugjat shqiptarë, transmeton Indeksonline. Personi i cili ka dhunuar vajzën 9 vjeçare ka tentuar gjithashtu ta dhunojë edhe një 7 vjeçar të gjinisë mashkullore, mirëpo në ato momente kanë ndërhyrë disa shqiptarë të cilët më pas e kanë rrahur dhe e kanë therë me thikë sirianin. Mësohet se siriani gjendet në spital dhe nuk dihet më shumë rreth gjendjes së tij shëndetësore./Indeksonline/
Françeska Jaçe