Siri, vritet një 26 vjeçar nga Maqedonia

0
Një 26 vjeçar nga një lokalitet afër Shkupit është vrarë në Siri.

Bëhet fjalë për 26 vjeçarin me inicialet K.M i cili po luftonte përkrahës ISIS-it, ndërsa dyshohet se së bashku me të ka humbur jetën edhe një shtetas tjetër nga Maqedonia.

Xhihadisti i ri në dhjetor të vitit të kaluar nëpërmjet pikës kufitare me Greqinë ka dalë nga Maqedonia dhe më pas i është bashkuar xhihadishtëve në Siri./qik/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »