Siri, vritet një 26 vjeçar nga Maqedonia
09:58 | 27 Mars 2015

Një 26 vjeçar nga një lokalitet afër Shkupit është vrarë në Siri. Bëhet fjalë për 26 vjeçarin me inicialet K.M i cili po luftonte përkrahës ISIS-it, ndërsa dyshohet se së bashku me të ka humbur jetën edhe një shtetas tjetër nga Maqedonia. Xhihadisti i ri në dhjetor të vitit të kaluar nëpërmjet pikës kufitare me Greqinë ka dalë nga Maqedonia dhe më pas i është bashkuar xhihadishtëve në Siri./qik/
Aurela Hoxha