Si zbulohet kanceri me testin e shtatzënisë

0

Një burrë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosi të bënte testin e shtatzënisë për të bërë humor me shokët e tij.

Pasi ka parë rezultatin pozitiv të testit ka mbetur i befasuar duke mos u besuar syve.

Pasi testi rezultoi pozitiv burri në fjalë vendosi të shkonte për vizitë dhe fjalët që i kanë thënë mjekët kanë qenë tronditëse për të, transmeton kp.

Mjekët e kanë sqaruar atë se rastet kur një burri i del testi pozitiv, do të thotë që meshkujt kanë kancer në testikuj.

“Do të ishte mirë që edhe meshkujt e tjerë të kryenin testet e shtatzënisë, në këtë rast ata nuk do të zbulonin se presin fëmijë, por se vuajnë nga kanceri”, ka thënë mjeku që vizitoi burrin.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »