Si t’i hiqni njollat e ngjyrës nga lëkura (Video)

0

Ndodhë shpesh që sipërfaqet e lëkurës, të zhyten me ngjyrë nga stilografi dhe heqja e tyre, nuk është e lehtë.

ngjyra]

Fërkimi i shpeshtë, mund të qërojë lëkurën, ndërsa me fërkimet e buta, nuk bëhet pothuajse asgjë.

E tëra që duhet të keni është një rreth pambuku, shkopinj me maje pambuku dhe kolonjë apo heqës të ngjyrës së thonjve.

Shkopin me maje pambuku, që zakonisht përdoret për pastrimin e veshit, zhyteni në masën e lëngët që keni zgjedhur.

Pastaj, fërkojeni shenjën që ka lënë ngjyra, derisa të hiqet.

Fërkimi me pambukun në formë rrethore, e heqë çfarëdo hije, që ka mundur të lë heqja e njollës.

Lajeni vendin me pastrues të butë dhe lëreni të thahet, transmeton Telegrafi.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »