Si t’i hiqni shenjat të djegies në hekur përmes paracetamolëve
20:50 | 19 Mars 2019

Me kalimin e kohës, hekuri juaj do të zhvillojë shenja djegieje, si pjesë e konsumit ditor, transmeton lajmi.net.

Fatkeqësisht, këto shenja mund të njollosin edhe rrobat, në rast se nuk jeni të kujdesshëm.

Lajmi i mirë është që ne jetojmë në një epokë të lavdishme të pastrimit, prandaj mos kini frikë – ka një zgjidhje për ato shenja të bezdisshme.

Gjithçka që iu nevojitet janë tabletat e paracetamolit, për t’ia kthyer shkëlqimin hekurit tuaj.

Ky truk i zgjuar është miratuar nga një numër i panumërta nënash në Facebook.

Ajo që ju duhet të bëni është ta aktivizoni hekurin tuaj në nxehtësinë më të lartë.

Pastaj, mbajeni tabletën e paracetamolit me një palë piskatore dhe, me kujdesje të lartë, fshijeni pjesën e prekurmbi sipërfaqen e metaleve të nxehtë. /Lajmi.net/

Kejvina Kthella