Shtyllë, traversë dhe skuqje, mirëpo derbi i Romës mbyllet pa fitues

0

Derbi i kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës është mbyllur pa fitues.

Sfida në “Olimpico” u mbyll ashtu siç filloi, 0:0.

Bardhekaltërit e mbyllën ndeshjen me një lojtar më pak, pasi që minutat e fundit i zhvilloi pa Stefan Radun të përjashtuar.

Roma goditi një herë shtyllën pingule dhe një herë traversën me Peres dhe Dzeko, por pa finalizim.

Me këtë rezultat, Lazio, Roma kanë nga 61 pikë në pozitat 3 dhe 4, me një pikë më shumë se Interi që ka 60. /Lajmi.net/

Powered by WPeMatico

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »